Info tech./Jak przygotować projekt

PRZYGOTOWANIE PROJEKTU

Materiały niezbędne do wykonania podkładek, standardowego rozmiaru 220 mm x 180 mm:

  • plik w rozdzielczości 300 DPI CMYK (PDF, TIF, PSD, JPG lub inne uzgodnione telefonicznie). Wymiar grafiki brutto: 230 mm x 190 mm,
  • wymiary podkładki po wykrojeniu: 220 mm x 180 mm (spad po 5 mm na każdą ze stron),
  • narożniki na rysunku proste,
  • pasery możliwie blisko rysunku;
  • próba koloru: Digital CROMALIN ® lub inny cyfrowy
  • sugerujemy nie umieszczać napisów blisko krawędzi cięcia (220 mm x 180 mm),
Projekt dla podkładek pod kubki należy przygotować podobnie jak dla mousepadów, przyjmując naddatek do wycięcia po 5mm na każdą stronę (czyli kwadrat 110 mm x 110 mm, koło 110 mm średnicy).

Przy zamawianiu wykonania podkładek zgrzewanych z pełnokolorowym offsetowym (CMYK) nadrukiem na folii, Klient zobowiązany jest do dostarczenia materiału w formie elektronicznej. Rysunek powinien mieć wym. 240 mm x 195 mm, gotowa podkładka po wykrojeniu będzie mieć rozmiar 230 mm x 185 mm (spad po 5 mm na każdą ze stron).

Informujemy, że do dyspozycji macie Państwo pełną gamę kolorystyczną. Oprócz standardowej palety CMYK, oferujemy możliwość użycia palety kolorów PANTONE ®, oraz kolorów specjalnych (np. metaliczne czy fluoroscencyjne). Ze względu na ograniczenia nakładane przez producentów farb, stanowczo sugerujemy wcześniejszy ( przed zamówieniem) kontakt z naszym działem handlowym w celu uzgodnienia możliwości użycia farb specjalnych i pantonowych.

W przypadku stosowania kolorów dodatkowych prosimy o wcześniejszą konsultację telefoniczną.

W technice druku bezpośrednio na folii nie nakładamy żadnych ograniczeń w zawartości projektu, wydruk jest najwyższej jakości, dopuszczalne są wszelkie efekty graficzne (przejścia tonalne, bitmapy, półcienie, itd.).

UWAGA! Ze względu na właściwości druku na foliach odwzorowanie kolorów nie jest w 100% wierne! Folia wprowadza odbicia światła, w skutek czego kolory mogą odbiegać od przygotowanego projektu.

Projekt dla podkładek biurkowych należy przygotować podobnie jak dla mousepadów, przyjmując naddatek do wycięcia po 5 mm na każdą stronę (czyli dodając 1O mm do każdego wymiaru).

Dla maty o rozmiarach 400 mm x 600 mm rysunek projektu musi mieć rozmiar 410 mm x 610 mm. Ilość użytków przez nas wymaganą prosimy ustalić telefonicznie.

Dla podkładki zgrzewanej z nadrukiem na folii w 1-4 kolorach (sitodruk i offset), Klient zobowiązany jest do dostarczenia materiału w formie elektronicznej wraz z proofem typy Cromalin. Rysunek powinien mieć wym. 240 mm x 195 mm, gotowa podkładka zaś po wykrojeniu będzie mieć rozmiar 230 mm x 185 mm (spad po 5 mm na każdą ze stron).

Projekt powinien być przygotowany z uwzględnieniem wymagań sitodruku. Do dyspozycji macie Państwo podstawową gamę kolorystyczną (paleta 16 kolorów), dodatkowo za dopłatą istnieje możliwość użycia specjalnych kolorów PANTONE ®, prosimy o wcześniejszą konsultację telefoniczną.

UWAGA!!! Ze względu na właściwości druku na foliach odwzorowanie kolorów nie jest w 100% wierne! Folia wprowadza odbicia światła, w skutek czego kolory wydruku mogą odbiegać od przygotowanego projektu

Termin wykonania zlecenia (w zależności od wielkości zamówienia) wynosi 7-21 dni od dnia otrzymania kompletu materiałów (klisze + próba koloru).

W przypadku dostarczenia projektu w formie elektronicznej dochodzą dodatkowe koszty składu komputerowego, wykonania rozbarwień i próby koloru.

Akceptujemy pliki przygotowane w większości popularnych programów graficznych:
  • grafika wektorowa .cdr (Corel 9)
  • grafika wektorowa .eps (Ilustrator 9)
  • bitmapy .tif, .eps, .psd, .jpg).
Projekty powinny być przygotowane w systemie barwnym CMYK, bitmapy w rozdzielczości 300 dpi. Dostarczyć można je na płycie CDR, e-mailem lub przesłać na nasz serwer FTP.

UWAGA!!!w celu uzyskania kolorystyki zgodnej z przygotowanym przez Klienta projektem, klient powinien dostarczyć proof kolorystyczny jako wzór do druku. Proof jako próba barwna CROMALIN ® jest światowym standardem przemysłowym w dziedzinie oceny separacji barwnych i zapewnia maksymalne przybliżenie wyglądu końcowej odbitki drukarskiej. Jednak z uwagi na różnice technologiczne, takie jak typ maszyny drukującej, zastosowane farby i rodzaj podłoża na którym wykonany ma być wydruk, finalny efekt może nieznacznie odbiegać od przedstawionego na proofie - CROMALINIE. Klient składający zlecenie produkcji powinien mieć świadomość opisanych ograniczeń technologicznych. Niedostarczenie przez Klienta próby kolorystycznej - proofa, traktowane będzie jako zgoda Klienta na wynikową kolorystykę wydruku.

REALIZACJA PROJEKTU

Termin wykonania zlecenia (w zależności od wielkości zamówienia) wynosi około 7-21 dni od dnia otrzymania kompletu materiałów oraz ostatecznego zatwierdzeniu podglądu pliku lub lub wzorca produktu przez klienta .

Informujemy, że macie Państwo do dyspozycji, pełną gamę kolorystyczną jaką stanowi paleta rozbarwialna CMYK, poszerzoną o możliwość użycia farb systemu PANTONE, oraz farb specjalnych (np. metalicznych czy fluoroscencyjnych). Przed użyciem w projekcie farb dodatkowych prosimy o wcześniejszą konsultację telefoniczną z nami.

Materiały można dostarczyć w formie elektronicznej. Akceptujemy pliki przygotowane w większości popularnych formatów graficznych: ai, cdr, pdf, tif, psd) Projekty prosimy przygotowywać w systemie kolorystycznym CMYK, a bitmapy w rozdzielczości 300 dpi.

Oferujemy dogodne terminy płatności, udzielamy atrakcyjne rabaty za płatność tzw. gotówką i przedpłatę.

Zapraszamy do korzystania z naszych ofert promocyjnych. Jesteśmy otwarci na nietypowe realizacje. Zachęcamy do składania zapytań i do indywidualnych rozmów.

FINALIZACJA PROJEKTU 

Dostawa gotowych produktów standardowo odbywa się na koszt odbiorcy.

Z naszej strony, aby maksymalnie obniżyć koszty spedycji, proponujemy wysyłkę wykonanych podkładek poprzez naszych stałych przewoźników jakim są UPS, DHL.

Ponieważ, mamy stałą umowę z tymi firmami możemy zaoferować naszym klientom, korzystne ceny wysyłki do dowolnego miejsca w Polsce lub na świecie.

Istnieje też możliwość wysłania towaru poprzez wskazanego przez klienta spedytora. W takim przypadku prosimy o wcześniejsze uzgodnienie tego z naszym biurem obsługi.